Kaip išsirinkti dulkių siurblį? Charakteristikos 


Nusprendus įsigyti naują prietaisą, išsirinkti savo poreikiams tinkamiausią gali būti sunku dėl itin didelio funkcionalumo, dizaino ir kainos spektro rinkoje. Šiame straipsnyje aptariame aspektus, kuriuos svarbu įvertinti ieškant jums geriausiai tinkančio prietaiso. Jeigu nežinote, kokio tipo prietaisą rinktis, išsamiau apie juos skaitykite šiame straipsnyje

Odoo • Tekstas ir paveikslėlis

Dulkių siurblio galingumas 

Galia yra viena pagrindinių dulkių siurblio savybių, nusakanti prietaiso veiklos pajėgumą, tačiau didesnės galios prietaisai sukelia daugiau triukšmo ir ženkliai didina energijos sąnaudas. Siurbimo efektyvumą nusakyti gali padėti du aspektai – svarbu atkreipti dėmesį ne tik į variklio, bet ir į siurbimo galią. Ši charakteristika nurodo tikruosius prietaiso sugebėjimus, priklausomai nuo jūsų namų ploto bei skirtingų paviršių kiekio galite pasirinkti sau tinkamiausio galingumo dulkių siurblį. 

Filtravimo sistema 

Priklausomai nuo prietaiso tipo, galimos skirtingos filtravimo sistemos. Tradiciniuose dulkių siurbliuose dažnai naudojami medžiaginiai arba popieriniai filtrai,  tačiau jie nėra veiksmingiausias sprendimas, nes sulaiko tik didesnes nešvarumų nuosėdas ir dalis alergenų vis vien patenka į aplinką. Taip pat dalyje prietaisų naudojamas vandens filtras, kurio pagalba nešvarumai ir dulkės prikimba prie vandens molekulių. Vienas populiariausių – antialerginis stiklo audinio filtras, geriau žinomas kaip HEPA. Priklausomai nuo filtro specifikacijos (išskiriamos nuo H10 iki H17), šio tipo sistemos gali sulaikyti net minimaliausius mikroelementus ir užtikrinti nepriekaištingą švarą. Naujausios technologijos S klasės filtrai pasižymi tokiu pačiu ar net pažangesniu veikimu ir yra pagaminti iš elektrostatinio krūvio pluošto. Aukštesnė filtrų sistemos klasė nulemia efektyvesnį namų valymą ir sveikesnę aplinką, tad rekomenduojame rinktis HEPA arba S klasės filtravimo sistemas.  

Siurblio mobilumas 

Mobiliausias ir mažiausiai pastangų reikalaujantis variantas – siurbliai robotai, reikalaujantys itin mažai papildomų pastangų. Jei nusprendėte rinktis įprastą laidinį siurblį, svarbu įvertinti jo svorį, dydį, judėjimo lankstumą bei laido ilgio poreikius. Apgalvokite savo namų plotą ir reikiamus atstumus – prietaiso perjunginėjimas į skirtingus elektros lizdus gali sukelti papildomų nepatogumų. Norit, jog dulkių siurblys būtų lengvai naudojamas ir mobilus, rekomenduojame rinktis belaidį siurblį veikiantį su akumuliatoriumi, taip visus namus išsiurbsite daug paprasčiau.  

Energetinis efektyvumas 

Kaip ir kiti buitiniai prietaisai jūsų namuose, dulkių siurbliai turi skirtingas energines klases ir priklausomai nuo jų gali sunaudoti skirtingą elektros energijos kiekį. Visą svarbiausią informaciją rasite ant prietaiso energetinio efektyvumo etiketės, kurioje energijos sąnaudos žymimos raidėmis nuo A iki G. Joje taip pat pateikiamas prietaiso efektyvumas skirtingoms dangoms, triukšmo lygis ir kiti parametrai. Daugiau apie energetinį efektyvumą ir jo ženklinimą skaitykite šiame straipsnyje.  

Antgaliai ir priedai 

Tiek svarstant tradicinius dulkių siurblius, tiek siurblius-šluotas, svarbu įvertinti prietaiso turimus antgalius, su kuriais galėsite valyti skirtingus paviršius. Dalis antgalių gali įeiti į prietaiso komplektaciją, tačiau galimas ir papildomas priedų įsigijimas. Šios papildomos dalys tikrai svarbios – vienos padės pašalinti gyvūnų plaukus, kitos pasiekti nuošalius kampus, valyti minkštus baldus, plytelių tarpus ar atliks kitas funkcijas. Svarbu įvertinti, kokie antgaliai jums reikalingi ir svarbūs, prieš perkant siurblį išanalizuoti galimas komplektacijas.   

Kitos siurblių savybės 

Priklausomai nuo to, ar rinksitės standartinį siurblį, siurblį-šluotą, ar robotą, jums aktualios gali būti įvairios kitos prietaiso charakteristikos. Jūs tikrai neturite visko išmanyti! Jei vis dar svarstote dėl savo pasirinkimo, susisiekite su mūsų specialistų komanda, kuri patars ir padės išsirinkti tai, kas geriausiai išpildys jūsų lūkesčius.