Kaip taupyti elektros energiją namuose?   


 

Paprasti patarimai, kurie padės jums sumažinti elektros energijos sąskaitas – mažus įpročius paverskite dideliais pokyčiais!   

Odoo • Tekstas ir paveikslėlis

Kylant elektros energijos kainoms, dažnas ieško būdų sutaupyti. Gamtai ir jūsų piniginei naudingus sprendimus galite priimti kasdien – maži, daug laiko nereikalaujantys įpročiai gali turėti didelį poveikį! Paruošėme jums keletą paprastų patarimų, kurie padės taupyti elektros energiją naudojant buities prietaisus: 

Prietaisus, kurių šiuo metu nenaudojate, išjunkite iš elektros lizdo. Net ir nenaudojami prietaisai veikia budėjimo režimu ir didina jūsų energijos sąnaudas. Net smulkūs prietaisai, tokie kaip maisto smulkintuvas, kokteilių plaktuvas ar plaukų džiovintuvas eikvoja elektrą nenaudojami. Palikite su elektros lizdu sujungtus tik tuos prietaisus, kuriuos naudojate nuolat.  

Namuose naudokite energiją taupančias elektros lemputes. Efektyviausios šviesos diodų lemputės yra net iki dešimt kartų taupesnės nei kaitrinės! Atkreipkite dėmesį į reikalingą lempučių ryškumą, kuris gali skirtis priklausomai nuo kambario paskirties. Svarbu ne tik pasirinkti tinkamas lemputes, tačiau ir nelaikyti jų įjungtų, kuomet patalpa nenaudojama.  

Gamindami maistą orkaitėje, neatidarinėkite durelių daugiau, nei būtina. Taip išleidžiate šilumą ir prietaisas eikvoja papildomas energijos sąnaudas temperatūrai atstatyti. Orkaitėje esantis maistas, apšviestas viduje esančių šviesos elementų, puikiai matysis per stiklines dureles, tad rekomenduojame atsisakyti varstymo įpročio.  

Apsvarstykite savo šaldytuvo naudojimo įpročius - dažnai jį varstydami, palikdami atviras duris ar dėdami į prietaisą šiltą maistą didinate elektros sąnaudas. Siekiant atvėsinti orą šaldytuvo viduje prietaisas pradeda dirbti intensyviau, taip sunaudodamas papildomą elektros energijos kiekį.   

Jei namuose turite indaplovę, naudokite ją pilnai pakrautą, indus sudėkite taisyklingai ir rinkitės “Eco” funkciją, kuri sutaupys net 20-40 procentų elektros energijos. Taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti indaplovę – išsianalizuokite vartotojo gidą ir sekite instrukcijas.  

Elektros energiją galite sutaupyti ir pakeitę savo drabužių priežiūros įpročius. Skalbkite tik prikaupę tinkamą drabužių kiekį, galintį užpildyti didžiąją skalbimo mašinos būgno dalį. Taip pat svarbu skalbyklės neperkrauti, nes taip ne tik mažėja jos skalbimo efektyvumas, didėja elektros sąnaudos, bet ir atsiranda papildoma gedimų rizika.  

Jei tik galite, skalbimo metu rinkitės “Eco” programą – nors skalbimas bus ilgesnis, sutaupysite net iki 30 procentų elektros energijos ir vandens. Ar žinojote, jog didžioji skalbimo mašinos sunaudojamos elektros dalis yra skirta vandens šildymui? Nors ir atrodo paradoksaliai, “Eco” režimas puikiai pasirūpina jūsų drabužiais ir yra draugiškesnis jūsų kišenei.  

Nepamirškite prižiūrėti savo prietaisų! Visa buitinė technika turi specialiai jai pritaikytas priežiūros rekomendacijas, kurių pravartu laikytis. Valykite ar keiskite prietaisų filtrus, naudokite tinkamas valymo priemones ir sekite instrukcijoje pateiktas priežiūros gaires. Taip prietaisai tarnaus ilgiau ir veiks efektyviau. 

Stebėkite savo elektros suvartojimą. Žinodami ne tik bendrą sąnaudų kiekį, bet ir išsianalizavę, kiek elektros eikvoja specifiniai prietaisai, galėsite lengviau kontroliuoti savo išlaidas ir priimti tvaresnius sprendimus. Pasidomėjus savo turimų prietaisų efektyvumu, tai nėra taip sudėtinga!  

Tai vos keli būdai, kuriuos pritaikius savo buityje galite pasiekti pastebimų rezultatų. Maži pokyčiai tvarumo link leis sutaupyti ilgalaikėje perspektyvoje. Žinoma, nusprendus atsinaujinti buitinę techniką, svarbu atsižvelgti į prietaiso efektyvumą ir rinktis aukštos energetinės klasės prekes – tokiu būdu sutaupysite dar daugiau!